Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

OBRAMOWANIA DRZWI

Obramowania drzwi to specjalne listwy wykończeniowe, które można swobodnie łączyć z dedykowanymi im listwami przypodłogowymi. W efekcie jesteśmy w stanie stworzyć estetyczne obramowanie drzwi, które jest przedłużeniem zastosowanych w pomieszczeniu przypodłogówek. 

Tak wykonana aranżacja pozytywnie wpływa na wygląd drzwi i wprowadza do wnętrza ciekawy design. Zamaskowanie przestrzeni na ościeżnicy tworzy ciekawą kompozycję i może być skutecznym przedłużeniem obramowania okien

Obramowanie drzwi – kiedy warto je zastosować? 

Efektowne obramowanie drzwi i dobrze dobrane listwy przypodłogowe to jeden z pomysłów na ciekawe i schludne wnętrze o wysokich walorach wizualnych. W taki sposób można ozdobić salon, ale również inne części domu. 

Warto też rozważyć inne elementy dekoracyjne. Sztukateria na ścianie w salonie to produkty, które skutecznie przełamują strukturę ścian, wprowadzając do wnętrza nową aranżację i podnosząc tym samym walory estetyczne pomieszczeń. 

Do grupy tych komponentów zaliczamy przede wszystkim listwy naścienne (można też włączyć w tę grupę listwy przypodłogowe i przysufitowe), ale również obramowania luster, panele 3D, opisywane listwy przydrzwiowe – obramowania drzwi oraz listwy przyokienne, dekoracyjne nisze, detale naścienne i boazerię. 

Jak więc widać, są to elementy, które przede wszystkim mają wpływać na wygląd wnętrza, natomiast ich praktyczne zastosowanie pozostaje na drugim planie. Wyjątek stanowią listwy do umieszczania na ścianach, które oprócz ciekawego wyglądu chronią również podłoże przed uszkodzeniami.

Listwy wykończeniowe Mardom Decor

Obramowania okien i drzwi Mardom Decor to listwy, które wytwarzane są z bardzo trwałego tworzywa PolyForce. Nadaje ono ogromną wytrzymałość produktowi, a jest to bardzo ważne w kontekście roli, jaką pełni, czyli obramowania drzwi. 

Wielką zaletą komponentów PolyForce jest ich niska waga. Dzięki lekkości, bardzo łatwo montuje się je na ścianie. Nie są potrzebne do tego celu specjalistyczne narzędzia, kołki czy gwoździe. Całą sprawę rozwiązuje dedykowany klej do sztukaterii. Jest to więc istotny fakt dla osób, które nie przepadają za tego typu pracami. Dekoracje ścienne Mardom Decor umożliwiają szybki i sprawny montaż.

Ramki ozdobne jako ciekawa forma wykończenia

Sztukateria na ścianie to w praktyce ciekawe aranżacje, które można wprowadzić w centralnym punkcie domu lub innych pomieszczeniach. Przykładem jest zastosowanie obramówek dla okien i luster. 

Tego typu oprawę wykonać można samodzielnie z dekoracyjnych listew, które występują w wielu wzorach. Dodatkowo, produkt jest przystosowany do malowania na dowolny kolor. Można więc nadać mu bardzo ciekawą stylistykę, która będzie wymykać się ogólnie przyjętym normom. Jest jednak jeden ważny warunek: do malowania powinniśmy zastosować farby do wnętrz, które nie posiadają w swoim składzie rozpuszczalników i są oparte na bazie wody. 

Eleganckie obramowania drzwi na wyciągnięcie ręki

Pamiętajmy, że drzwi to nie tylko skrzydło drzwiowe. Warto zadbać również o elementy wokół niego. Jeśli ościeżnica nie wygląda należycie estetycznie, polecamy skorzystać z naszych gotowych rozwiązań w postaci ciekawych opasek drzwiowych. 

W naszej ofercie posiadamy sześć modeli. Nie jest to co prawda bogactwo wzorów równe naszej kategorii listew przypodłogowych, ale bez wątpienia jest to zestawienie umożliwiające stworzenie bardzo ciekawej aranżacji. 

Wszystkie nasze listwy są odporne na wodę i wilgoć, więc możecie je Państwo zastosować w dowolnym pomieszczeniu. Jeśli pragniecie skutecznie zamaskować ościeżnicę stałą, skorzystajcie z naszego obramowania drzwi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl