Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

PRESTIGE DECOR

Listwy produkowane z MDF charakteryzują się wysoką twardością, nie ulegają także wypaczeniu. Ma to duże znacznie, ponieważ po zamontowaniu w pomieszczeniach, są bezpośrednio narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Prestige Decor Listwy

JAK POWSTAJĄ LAKIEROWANE LISTWY PRZYPODŁOGOWE PRESTIGE DECOR?

Bazowym materiałem, który stosowanym przy produkcji lakierowanych listew przypodłogowych, jest MDF (Medium Density Fibreboard) o jednolitej gęstości i składzie surowca, oraz dużej podatności na obróbkę skrawaniem. W efekcie płyty tego typu można łatwo kształtować i nadawać im niemal dowolne formy. Przygotowane z nich listwy są wysokiej jakości, a ponadto z każdej strony zaimpregnowane, czyli nasycone i utwardzone transparentną żywicą UV. Proces ten wzmacnia i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem wilgoci, pleśni, itd. Listwy są pokryte warstwą farby podkładowej oraz dwiema warstwami farby wykończeniowej w kolorze z palety RAL nr 9003 odpornej na działanie promieniowania UV (zapobiega żółknięciu). Wielowarstwowa powłoka lakiernicza zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, do których dochodzić może np. w czasie sprzątania (uderzenia odkurzacza).

 

JAKIE FUNKCJE SPEŁNIAJĄ LISTWY PRZYPODŁOGOWE?

Listwy przypodłogowe spełniają nie tylko funkcję elementu dekoracyjnego, który dopełnia aranżację podłogi. Używa się ich przede wszystkim w celu zamaskowanie dylatacji, czyli mało estetycznych szczelin, pozostawianych pomiędzy posadzką a ścianą, aby zabezpieczyć tę pierwszą przed wybrzuszaniem pod wpływem wilgoci. Listwy przypodłogowe pozwalają ponadto zabezpieczyć ściany, które w trakcie wycierania lub odkurzania podłogi narażone mogą być na uszkodzenia, lub zabrudzenia. Oprócz tego pod listwami ukryć można wszelkiego rodzaju kable.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl