Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

PRESTIGE DECOR

Listwy produkowane z MDF charakteryzują się wysoką twardością, nie ulegają także wypaczeniu. Ma to duże znacznie, ponieważ po zamontowaniu w pomieszczeniach, są bezpośrednio narażone na uszkodzenia mechaniczne.

 

PROMOCJA

-5%

NA WSZYSTKIE LISTWY!

Prestige Decor Listwy

JAK POWSTAJĄ LAKIEROWANE LISTWY PRZYPODŁOGOWE PRESTIGE DECOR?

Bazowym materiałem, który stosowanym przy produkcji lakierowanych listew przypodłogowych, jest MDF (Medium Density Fibreboard) o jednolitej gęstości i składzie surowca, oraz dużej podatności na obróbkę skrawaniem. W efekcie płyty tego typu można łatwo kształtować i nadawać im niemal dowolne formy. Przygotowane z nich listwy są wysokiej jakości, a ponadto z każdej strony zaimpregnowane, czyli nasycone i utwardzone transparentną żywicą UV. Proces ten wzmacnia i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem wilgoci, pleśni, itd. Listwy są pokryte warstwą farby podkładowej oraz dwiema warstwami farby wykończeniowej w kolorze z palety RAL nr 9003 odpornej na działanie promieniowania UV (zapobiega żółknięciu). Wielowarstwowa powłoka lakiernicza zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, do których dochodzić może np. w czasie sprzątania (uderzenia odkurzacza).

BUDOWA LISTWY PRZYPODŁOGOWEJ PRESTIGE DECOR

 

JAKIE FUNKCJE SPEŁNIAJĄ LISTWY PRZYPODŁOGOWE?

Listwy przypodłogowe spełniają nie tylko funkcję elementu dekoracyjnego, który dopełnia aranżację podłogi. Używa się ich przede wszystkim w celu zamaskowanie dylatacji, czyli mało estetycznych szczelin, pozostawianych pomiędzy posadzką a ścianą, aby zabezpieczyć tę pierwszą przed wybrzuszaniem pod wpływem wilgoci. Listwy przypodłogowe pozwalają ponadto zabezpieczyć ściany, które w trakcie wycierania lub odkurzania podłogi narażone mogą być na uszkodzenia, lub zabrudzenia. Oprócz tego pod listwami ukryć można wszelkiego rodzaju kable.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl