Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

ROZETY

Mało który komponent sztukateryjny potrafi zawierać w sobie tyle efektownych i wytwornych ornamentów, co rozety sufitowe. Produkty te w prostej linii nawiązują do ozdobnych motywów, stosowanych w sztukach plastycznych lub architekturze poprzednich wieków. Dzięki nim klient w prosty i szybki sposób może podnieść znacznie walory estetyczne danego pomieszczenia. W naszej ofercie znajduje się bardzo bogaty wybór tego charakterystycznego dekoru. Daje to możliwość swobodnego wyboru i idealnego dopasowania danego towaru do charakterystyki wnętrza i jego stylistyki.

Rozety

Charakterystyka nowoczesnej rozety dekoracyjnej

Oprócz wzorów nawiązujących typowo do dawnych czasów, obecnie na rynku znajduje się wiele modeli pasujących bardziej do nowoczesnych stylów architektury wnętrz. W dodatku można je umieszczać zarówno na suficie (jako piękne łączenie żyrandolu i sufitu), jak i w formie ozdoby na ścianach. Dobrym przykładem na połączenie tradycyjnego charakteru rozety i zupełnie nowego spojrzenia na ten element ozdobny jest nasza kooperacja z Tomkiem Rygalikiem. To jeden z najbardziej uznanych w kraju projektantów przemysłowych i autor naszych dwóch flagowych kolekcji sztukateryjnych. Jego projekty łączą w sobie minimalizm i umiejętną grę świateł i właśnie takie są modele rozety QR002 i QR005.

Stylowe rozety Mardom Decor

Wspomniane rozety ozdobne posiadają oszczędne kształty i specjalną przestrzeń na kable oraz źródło światła. Z doświadczenia wiemy, że prezentują się niezwykle okazale i stanowią jeden z najważniejszych punktów pomieszczenia, w którym są zamontowane. W zestawieniu z efektownym oświetleniem rozety sufitowe będą prezentować się niezwykle ciekawie i okazale. Co ciekawe, w naszej ofercie znaleźć można rozetę kwadratową, co jest absolutną innowacją na polskim rynku. Tradycja zdążyła przyzwyczaić nas do okrągłych rozet, natomiast nasza firma zdecydowała się na przełamanie tego schematu. Omawianym modelem jest wspomniany wcześniej QR005, zaprojektowany przez Tomka Rygalika.

Rozety sufitowe wykonane z ProFoam

Nowoczesna rozeta sufitowa najczęściej wykonana jest z poliuretanu. W przypadku produktów Mardom Decor, do produkcji użyliśmy nasze nowoczesne tworzywo ProFoam, które łączy niską wagę z dużą wytrzymałością i umożliwia tworzenie głębokich i wyraźnych zdobień. Wykorzystanie tworzyw sztucznych pozwala na pomalowanie rozet na dowolny kolor, dzięki czemu łatwo dostosujesz je do kolorystyki całego pomieszczenia. Pamiętaj jednak, że do tego celu możesz użyć jedynie farb do wnętrz niezawierających rozpuszczalników.

Rozety ze styropianu – porównanie

Rozety styropianowe to jeden z rodzajów tego typu dekoru. Czy warto na niego postawić? Na pewno nie gwarantuje on tak dużej wytrzymałości, jak nasze autorskie rozety sufitowe z ProFoam. Jeśli zależy więc Państwu na produkcie o podwyższonym standardzie, zdecydowanie polecamy rozety dekoracyjne Mardom Decor.

Zastosowanie rozet sufitowych we wnętrzach

Nowoczesne dekoracje w postaci rozet mogą być stosowane w dwojaki sposób. Tradycyjnie jako uzupełnienie sufitu i piękne wykończenie dla żyrandola lub jako element dekoracji ściennej. Jeden z naszych wzorów – B3110 – to produkt posiadający zaledwie 9,4 cm średnicy. Idealnie nadaje się więc do przyklejenia na ścianę i to w kilku miejscach, by stworzyć ciekawą aranżację np. w salonie, sypialni czy innej części domu. Rozety są lekkie i proste w montażu, więc nic dziwnego, że są produktem tak chętnie wybieranym przez miłośników pięknych wnętrz. Z łatwością można je malować, co sprawi, że w prosty sposób dostosujemy je do kolorystyki wnętrza lub nadamy im kontrastowy charakter.

Rozety w ujęciu historycznym

Rozety sufitowe to wyjątkowe elementy dekoracyjne, które mogą poszczycić się długą obecnością w historii architektury wnętrz. Największą popularnością cieszyły się w osiemnastym i dziewiętnastym wieku. Wówczas były wykonywane w stiuku lub malowane na suficie lub plafonie w formie koła z roślinnymi ornamentami. W obecnych czasach, dzięki nowoczesnej sztukaterii, rozety ponownie przeżywają rozkwit jako elementy ozdobne do wnętrz. Ich charakter z jednej strony pozostał wierny starej stylistyce, ale z drugiej możemy spotkać się z wieloma futurystycznymi wręcz wzorami, a w ich produkcji i dystrybucji przoduje Mardom Decor. W dzisiejszych czasach produkt ten ma jeszcze bardziej szerokie zastosowanie, ponieważ powstają modele, które można zestawiać z efektownym oświetleniem lub umieszczać na ścianach.

Sztukateria w pomieszczeniach – wybierz najciekawsze rozety sufitowe

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą rozet dekoracyjnych w naszym sklepie. Szczególną uwagę zwróćcie Państwo na innowacyjność i bogatość dostępnych u nas wzorów, a w przypadku pytań o asortyment Mardom Decor, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl